Projekt "Pole Sztuki" odc. 3

Projekt „Pole sztuki” został zrealizowany przez Dział Edukacji Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w ramach programu Kultura Dostępna i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jest to cykl spotkań warsztatowych z artystami w nietypowej formie. Sztuka filmu staje się tu pośrednikiem między uczestnikami projektu a prowadzącymi. Artyści występujący w filmach przedstawiają typowe dla swojej pracy techniki plastyczne – od starej fotografii i grafiki, poprzez film, aż po tzw. sztukę zaangażowaną i „rzeźbę społeczną”.
Trzecia odsłona cyklu Pole Sztuki to spotkanie warsztatowe z artystką zajmującą się szeroko pojętą grafiką warsztatową. Katarzyna Pietrzak zaprezentuje Wam jak tworzyć szablony. Krótki film, do którego link znajduje się na końcu posta, ma Was zainspirować i rozwijać Waszą kreatywność przy użyciu prostych materiałów. Od Was będzie zależeć jaką treścią wypełnicie swoje dzieła. W ruch niech pójdą farby i spraye - nie bez przyczyny kojarzone ze sztuką street-artu. Zabawa barwnymi plamami to także sposób na odkrywanie zależności między kolorami. Życzę przyjemnej i owocnej pracy! Konsultacje i pytania - p. Kasia.