Muzykoterapia

Muzykoterapia

Trening kulinarny

Trening kulinarny

Trening umiejętności społecznych

Zajęcia kulturalne

Zajęcia kulturalne

Poradnictwo

Poradnictwo

psychologiczne i pedagogiczne

Previous Next
Muzykoterapia Muzykoterapia
Trening kulinarny Trening kulinarny
Zajęcia kulturalne Zajęcia kulturalne
Poradnictwo Poradnictwo

Galeria zdjęć

Pole Sztuki - Szablon krok po kroku

Trzecia odsłona cyklu Pole Sztuki to spotkanie warsztatowe z p. Kasią i p. Agnieszką, które wspólnie z Uczestnikami tworzą szablony. Film, który znajduje się na stronie, jest formą inspiracji, pomaga rozwijać kreatywność twórców. Spójrzcie na zdjęcia!

 

Światowy dzień Terapii Zajęciowej

 

25.10.2019 wzięliśmy udział w imprezie integracyjnej w G2 z okazji Światowych Dni Terapii Zajęciowej na zaproszenie WTZ Leśniczówka. Nasi uczestnicy bawili się na dyskotece, brali udział w konkursach oraz integrowali się z uczestnikami innych placówek terapeutycznych z Radomia i Kozienic. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom!

 

 

 

Wystawa prac M. Abakanowicz w Centrum Sztuki Polskiej w Orońsku

 

„Badając człowieka, badam właściwie siebie (…). – Moje formy to kolejne skóry, które z siebie zdejmuję, znacząc etapy mojej drogi. Za każdym razem należą do mnie tak bardzo, i ja należę do nich, że nie możemy bez siebie istnieć. Czuwam nad ich egzystencją. Miękkie, zawierają w sobie nieskończoną ilość kształtów możliwych, z których tylko jeden jest przeze mnie wybrany jako właściwa forma znacząca. W salach wystawowych stwarzam im przestrzenie, w których rozpościerają swoje promieniowanie energii mojej im nadanej. Istnieją razem ze mną, zależne ode mnie, ja zależna od nich. (…) Beze mnie, jak porzucone części ciała oddzielone od korpusu – nie mają sensu.” M. Abakanowicz

 

Magdalena Abakanowicz na tworzywo swoich instalacji wybrała tkaninę jako najbliższą ludzkiemu ciału, dającą ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Mieliśmy okazję przekonać się na własne oczy, jak wspaniała oraz różnorodna jest sztuka pani Magdaleny. W dniu 11.09.19 wraz z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy, wybraliśmy się do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i podziwialiśmy prace autorki: „Plecy”, „War Games”, „Tłum” „Mutanty” oraz oczywiście Abakany.

 

 

Kozienice 2019

 

W dniach 3-5 września 2019r. odbyła się wycieczka rekreacyjna do Centrum Sportu i Rekreacji w Kozienicach. Uczestnicy integrowali się poprzez wspólne spędzanie czasu, zajęcia sportowe, robienie zdjęć, spacery po pięknym terenie leśnym oraz udział w dyskotece. Odwiedziliśmy również kawiarnię - "Słodki Leniuch" w Kozienicach, gdzie cieszyliśmy się pysznymi lodami. Tym razem przedstawiamy fotografie, głównie uchwycone z perspektywy naszych uczestników. :)

 

 

Kulisy zajęć 

Dzisiejszego dnia zdradzimy wam kulisy zajęć w naszym ośrodku. Część naszych uczestników brała udział w karaoke, reszta osób w tym czasie smażyła pyszne naleśniki :)

 

 

Szydłowiec

 

18 Lipca 2019r. wybraliśmy się do Szydłowca i odwiedziliśmy zamek oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. J

 

 

Imieniny Jana

 

 

Dnia 26.06.2019r. odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. św. Kazimierza z okazji „Imienin pana Jana”, czyli święta imienin wszystkich pensjonariuszy. Nasi uczestnicy oglądali występy oraz prace utalentowanych mieszkańców Domu, również sami wystąpili na scenie, prezentując utwory wokalne z repertuaru Dwa Plus Jeden „Windą do nieba”, Casablanki „Oj mamo, mamo” oraz piosenkę Izabeli Trojanowskiej „Wszystko, czego dziś chcę”. Mimo wielkich upałów bardzo miło spędziliśmy czas, dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

 

 

Leśniczówka

 

Dnia 07.06.2019r. Uczestniczyliśmy w imprezie integracyjnej, zorganizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Głuchych O.M "Leśniczówka". Wspólnie grillowaliśmy oraz bawiliśmy się na dyskotece, na której były zorganizowane gry i zabawy. Nasi uczestnicy wrócili do domów przyjemnie zmęczeni. Dziękujemy kadrze i uczestnikom WTZ Leśniczówka za zaproszeni

 

 

 

Festyn Integracyjny

Dnia 07.06.2019 odbył się Festyn Integracyjny zorganizowany w ramach funkcjonującego przy MOPS Centrum Aktywności Lokalnej dla mieszkańców dzielnicy „Śródmieście". Współorganizatorami były: placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Słoneczny Dom”, Środowiskowy Dom Samopomocy, Zespoł Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, ZUS, V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu oraz Zespół Pracy Socjalnej nr. 2. Było gwarno i wesoło, "na scenie" prezentowali się uczestnicy ŚDS i absolwent V Liceum Ogólnokształcącego – Stanisław Chrzanowski. Na zakończenie części artystycznej wspólnie zatanczylismy Lambadę. Przez cały festyn odbywały się zawody w różnych konkurencjach tj. gra w zbijaka, przeciąganie liny, rzucanie piłki do celu. Podczas imprezy można było skorzystać z punktu informacyjnych ZUS oraz podziwiać pracę uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i uczestników ŚDS. Na zakończenie festynu wspólnie grillowalismy

 

 

"W Bacówce"

Dnia 30.05.2019r. Do naszego ośrodka przyjechali aktorzy z Agencji Artystycznej "Galana" z Krakowa, aby przedstawić nam spektakl pt. "W Bacówce". Była to zabawna opowieść o codziennym życiu górali. Aktorzy zachęcali do udziału w spektaklu naszych uczestników, którzy chętnie włączyli się do wspólnej zabawy.

 

 

X Rodzinny Piknik

 

24.05.2019- trzeci dzień XVI Radomskich Dni Godności. Na boisku MOSiR-u powstało miasteczko namiotów, w którym oferowano różne atrakcje w ramach X Rodzinnego Pikniku. Był też nasz namiot; Dzieci i młodzież-uczestnicy imprezy integracyjnej mogli na naszym stoisku uszyć maskotkę. :)

 

 

Dni Godnosci

 

Dnia 22.05.2019r. braliśmy udział w Radomskich Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawianej w intencji osób niepełnosprawnych, oraz w pochodzie ulicą Żeromskiego. Na scenie nie mogło zabraknąć naszych uczestników, którzy zaprezentowali następujące covery: E. Gepert „Szukaj mnie”, I. Trojanowskiej „Wszystko czego dziś chcę” oraz P. Mosiołka „Nie dla czasu”.

 

 

 

Zawody sportowe

 

Dnia 17.05.2019r. odbyły się zawody sportowe na placu Corazziego w Radomiu. Organizatorem imprezy był Radomski klub MKS Piotrówka. Nasi uczestnicy wzięli udział we wszystkich konkurencjach i  zdobyli I miejsce oraz symboliczne medale oraz puchar.

 

 

 

Łódź

Dnia 14.05.2019 byliśmy na wycieczce do Łodzi. Odwiedziliśmy Centralne Muzeum Włókiennictwa, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach pt. "Trzymaj fason". Naszym zadaniem było zaprojektowanie ubrań na różne okazje. Uczestnicy poradzili sobie znakomicie jako projektanci mody.  Po warsztatach odwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, w którym odwiedziliśmy budę Reksia, pokój Misia Uszatka i wiele innych ciekawych wystaw.

 

 

 

Spotkanie Wielkanocne

 

Pisanek w koszyku, radości bez liku,

kurczaków złociutkich, pierniczków słodziutkich,

serca szczerego, domu ciepłego

i mokrego ubrania w dniu wielkiego lania!

 

 

W dniu 17.04.2019 roku w naszym ośrodku odbyło się spotkanie Wielkanocne na którym uczestnicy, pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli przy wielkanocnym stole. 

 

 

Albertiana 2019

 

Dnia 18.03.2019 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się po raz XIX uroczysta gala rozdania nagród „Albertiana 2019”. Galę prowadziły Panie Anna Dymna oraz Lidia Jazgar. W koncercie tym wystąpiła nasza Uczestniczka Małgorzata Pietralska, laureatka I miejsca w II Regionie (województwa: mazowieckie, podlaskie, łódzkie) w kategorii soliści. Zaprezentowała utwór zespołu Bajm pt. „Ta sama chwila”.

 

 

Zawody Sportowe

 

W związku z Miejskimi Obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa dnia 18.03.2019 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy brali udział w zawodach sportowych, organizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej „Do celu”. Turniej odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Radomiu. Nasza reprezentacja (choć nieliczna) zdobyła I miejsce w spartakiadzie. Uśmiechnięci, zadowoleni, ze złotymi medalami na szyi i dyplomem wrócili do Ośrodka.

 

 

 

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny

 

Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzny życzymy wszystkim radości i 100 lat pomyślności.
Niech Wam życie w szczęściu płynie, niech Was radość nie ominie!
Dziś chcę złożyć Wam życzenia: szczęścia, zdrowia, powodzenia.
Niech Wam słońce jasno świeci i w radości dzień przeleci.
Niech odejdą smutki, troski, by nastąpił dzień radości.
Te życzenia, choć z daleka, płyną niby wielka rzeka.
I choć skromnie ułożone, są dla kobiet oraz mężczyzn przeznaczone 🙂

Dnia 08.03.2019 roku w ramach Dnia Kobiet oraz zbliżającego się Dnia Mężczyzny wybraliśmy się do kawiarni „Parkowa” na herbatę i pyszną szarlotkę z bitą śmietaną i lodami.

 

 

 

 

XVII Bal Karnawałowy 

 

Dnia 28.02.2019 r. wzięliśmy udział w XVII Balu Karnawałowym, organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej oraz Caritas Diecezji Siedleckiej. Atrakcją imprezy były występy  taneczne uczestników szkoły tańca „Boogie Town”. Tradycyjnie bal rozpoczynał się polonezem, w którym w jednej z par szli nasi reprezentanci. Bawiliśmy się świetnie, dzięki panującemu klimatowi oraz prowadzącym, którzy zachęcali gości do tańca oraz wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

 

 

Albertiana 2019

 

Z dumą możemy ogłosić, że uczestniczka naszego Domu – Małgorzata Pietralska - drugi raz z rzędu zakwalifikowała się, podczas preselekcji audio-wizualnej, do etapu regionalnego XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „ALBERTIANA 2019”. Ten etap odbył się dnia 21 lutego w Zgierzu, gdzie Małgosia, pod czujnym okiem i uchem jury konkursowego, zaprezentowała na scenie utwór Bajmu „Ta sama chwila”. Zaśpiewała przepięknie! Pokonała konkurencję i zdobyła I miejsce w kategorii soliści! Otrzymała cenne nagrody rzeczowe oraz dyplom i statuetkę „ALBERTIANA 2019”. Oprócz tych gratyfikacji nasza solistka, za zajęcie I miejsca w etapie regionalnym w Zgierzu, będzie występowała w koncercie galowym na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.  18 marca 2019r. Małgorzata Pietralska oraz laureaci obu kategorii (teatr i muzyka) z innych regionów będą prezentować w Koncercie Galowym swoje talenty na wielkiej scenie obok takich sław jak Anna Dymna.  

 

 

Kręgle

 

15.02.2019r. postanowiliśmy nauczyć się grać w kręgle w galerii "Rosa". Wiadomo, początki nie są łatwe, ale spokojnie daliśmy radę! Zabawa była świetna i na pewno nie raz jeszcze tu wrócimy :)

 

 

 

Zabawa Walentynkowa

"Kochać – jak to łatwo powiedzieć

Kochać – to nie pytać o nic

Bo miłość jest niepokojem

Nie zna dnia, który da się powtórzyć."

„Kochać” P. Szczepanik

 

 W dniu 14.02.2019r. zorganizowaliśmy zabawę walentynkową, na którą zaprosiliśmy Uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach. Odbyła się dyskoteka oraz poczęstunek przygotowany przez naszych Uczestników w ramach terapii kulinarnej. Mamy nadzieję, że nasi goście bawili się równie dobrze co my :)