Spotkanie Wielkanocne

 

Pisanek w koszyku, radości bez liku,

kurczaków złociutkich, pierniczków słodziutkich,

serca szczerego, domu ciepłego

i mokrego ubrania w dniu wielkiego lania!

 

 

W dniu 17.04.2019 roku w naszym ośrodku odbyło się spotkanie Wielkanocne na którym uczestnicy, pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli przy wielkanocnym stole. 

 

 

Albertian 2019

 

Dnia 18.03.2019 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się po raz XIX uroczysta gala rozdania nagród „Albertiana 2019”. Galę prowadziły Panie Anna Dymna oraz Lidia Jazgar. W koncercie tym wystąpiła nasza Uczestniczka Małgorzata Pietralska, laureatka I miejsca w II Regionie (województwa: mazowieckie, podlaskie, łódzkie) w kategorii soliści. Zaprezentowała utwór zespołu Bajm pt. „Ta sama chwila”.

 

 

Zawody Sportowe

 

W związku z Miejskimi Obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa dnia 18.03.2018 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy brali udział w zawodach sportowych, organizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej „Do celu”. Turniej odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Radomiu. Nasza reprezentacja (choć nieliczna) zdobyła I miejsce w spartakiadzie. Uśmiechnięci, zadowoleni, ze złotymi medalami na szyi i dyplomem wrócili do Ośrodka.

 

 

 

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny

 

Z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzny życzymy wszystkim radości i 100 lat pomyślności.
Niech Wam życie w szczęściu płynie, niech Was radość nie ominie!
Dziś chcę złożyć Wam życzenia: szczęścia, zdrowia, powodzenia.
Niech Wam słońce jasno świeci i w radości dzień przeleci.
Niech odejdą smutki, troski, by nastąpił dzień radości.
Te życzenia, choć z daleka, płyną niby wielka rzeka.
I choć skromnie ułożone, są dla kobiet oraz mężczyzn przeznaczone 🙂

Dnia 08.03.2018 roku w ramach Dnia Kobiet oraz zbliżającego się Dnia Mężczyzny wybraliśmy się do kawiarni „Parkowa” na herbatę i pyszną szarlotkę z bitą śmietaną i lodami.

 

 

 

 

XVII Bal Karnawałowy 

 

Dnia 28.02.2019 r. wzięliśmy udział w XVII Balu Karnawałowym, organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej oraz Caritas Diecezji Siedleckiej. Atrakcją imprezy były występy  taneczne uczestników szkoły tańca „Boogie Town”. Tradycyjnie bal rozpoczynał się polonezem, w którym w jednej z par szli nasi reprezentanci. Bawiliśmy się świetnie, dzięki panującemu klimatowi oraz prowadzącym, którzy zachęcali gości do tańca oraz wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

 

 

Albertiana 2019

 

Z dumą możemy ogłosić, że uczestniczka naszego Domu – Małgorzata Pietralska - drugi raz z rzędu zakwalifikowała się, podczas preselekcji audio-wizualnej, do etapu regionalnego XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „ALBERTIANA 2019”. Ten etap odbył się dnia 21 lutego w Zgierzu, gdzie Małgosia, pod czujnym okiem i uchem jury konkursowego, zaprezentowała na scenie utwór Bajmu „Ta sama chwila”. Zaśpiewała przepięknie! Pokonała konkurencję i zdobyła I miejsce w kategorii soliści! Otrzymała cenne nagrody rzeczowe oraz dyplom i statuetkę „ALBERTIANA 2019”. Oprócz tych gratyfikacji nasza solistka, za zajęcie I miejsca w etapie regionalnym w Zgierzu, będzie występowała w koncercie galowym na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.  18 marca 2019r. Małgorzata Pietralska oraz laureaci obu kategorii (teatr i muzyka) z innych regionów będą prezentować w Koncercie Galowym swoje talenty na wielkiej scenie obok takich sław jak Anna Dymna.  

 

 

Kręgle

 

15.02.2019r. postanowiliśmy nauczyć się grać w kręgle w galerii "Rosa". Wiadomo, początki nie są łatwe, ale spokojnie daliśmy radę! Zabawa była świetna i na pewno nie raz jeszcze tu wrócimy :)

 

 

 

Zabawa Walentynkowa

"Kochać – jak to łatwo powiedzieć

Kochać – to nie pytać o nic

Bo miłość jest niepokojem

Nie zna dnia, który da się powtórzyć."

„Kochać” P. Szczepanik

 

 W dniu 14.02.2019r. zorganizowaliśmy zabawę walentynkową, na którą zaprosiliśmy Uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach. Odbyła się dyskoteka oraz poczęstunek przygotowany przez naszych Uczestników w ramach terapii kulinarnej. Mamy nadzieję, że nasi goście bawili się równie dobrze co my :)

 

 

 

 WIGILIA

 

"To właśnie tego wieczoru
Od bardzo wielu wieków
Pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku"

"Wieczór wigilijny" Emilia Waśniowska

Dnia 19.12.2018 roku odbyła się Spotkanie Wigilijne dla uczestników placówki, ich rodzin i zaproszonych gości. Na  wigilijnym stole znalazły się potrawy przygotowane przez domowników, nie mogło również zabraknąć opłatka, którym podzieliliśmy się, składając sobie szczere życzenia. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie. :)

 

 

 

 

VII Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART

 

W dniach 28-29.11.2018 byliśmy w Bydgoszczy na VII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART, zorganizowanym przez fundację ,,Wiatrak”. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były słowa św. Jana Pawła II „To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna!”. Środowiskowy Dom Samopomocy reprezentowała Małgorzata Pietralska, która zaśpiewała piosenkę Krzysztofa Klenczona & Czerwonych Gitar - "Biały Krzyż".

 

 

 

 

Szkolenie z wikliny papierowej

 

W dniach 26-28 listopada w naszym ośrodku odbyło się szkolenie zorganizowane przez Fundację „Kreacja – Magia Rąk”. Na szkoleniu zdobyliśmy podstawowe informacje o technice wikliniarskiej i formowaniu przestrzennych form plecionkarstw. 

 

   

 

Zabawa andrzejkowa 2018

 

W dniu 23 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Naszymi gośćmi byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Leśniczówka wraz z kadrą terapeutyczną. Odbyła się dyskoteka, po zabawie zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek przygotowany przez naszych uczestników. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili.

 

 

 

 

Elektrownia

 

15.11.2018 odwiedziliśmy Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Podziwialiśmy wystawy „patRIOTki” autorstwa Anny Leśniak oraz „Tańcząc w ciemnościach” Leszka Lewandowskiego. Uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji na temat działalności wojennej kobiet oraz podziwialiśmy grę świateł w przestrzeni. 

 

 

 

 11 Listopada

 

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.” Józef Piłsudski.

 

Świętowaliśmy 100-stu lecie odzyskania niepodległości w Zakładzie Szkolenia Zawodowego w Radomiu. Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu, na którym śpiewaliśmy hymn Polski, oglądaliśmy wspaniałe przestawienie patriotyczne, po czym zostaliśmy zaproszeni na ognisko. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

 

 

 

 

Światowy Dzień Terapii Zajęciowej

 

26.10.2018 odbył się Światowy Dzień Terapii Zajęciowej. Nasi uczestnicy bawili się w klubie G2, gdzie odbyła się dyskoteka, konkursy oraz spotkania z innymi ośrodkami pomocy osób niepełnosprawnych. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom!

 

 

 

Łazy 2018

 

W dniach od 12-14 września mieliśmy niezwykły zaszczyt uczestniczyć w XVI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych  Łazy 2018 pod hasłem: "Patrzę dalej - Za horyzont...". Uczestnicy naszego Domu aktywnie brali udział w różnych formach artystycznej aktywności, poznawali nowe techniki oraz doskonalili swoje dotychczasowe umiejętności.  Miło nam było oglądać się na zdjęciach z ubiegłorocznych warsztatów, gdzie jeden z naszych uczestników (Zbigniew Rola) zajął III miejsce w powarsztatowym konkursie fotograficznym.  

 

Atmosfera panująca na warsztatach była magiczna- zarówno w tym roku, jak i w poprzednim. Na pewno nikt się nie nudził, a nawet jeśli, to mógł iść na plażę popatrzeć na morze i pooddychać świeżym powietrzem. Mamy nadzieję, że wrócimy tu za rok!

 

 

Dom Kombatanta 17.07.2018

 

Zostaliśmy zaproszeni do Domu Pomocy Społecznej -Domu Kombatanta, położonego w bardzo malowniczych Łaziskach. Nasi uczestnicy brali udział we wspaniałej zabawie tanecznej i pieczeniu kiełbasek na ognisku.  Zarówno atmosfera jak i miejsce w którym spędzaliśmy czas był wyjątkowy. Dziękujemy!

 

 

 

Iłża

 

12 lipca 2018 roku byliśmy na wycieczce w malowniczej Iłży. Odwiedziliśmy Izbę Pamięci  Bolesława Leśmiana, tam czytaliśmy również jego wiersze. Następnie zwiedziliśmy ruiny zamku i odpoczywaliśmy na przystani. To był piękny dzień.

 

 

 

Wojciech Fangor. Optyczne wibracje.

 

 05.07.2018 wybraliśmy się do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej  „Elektrownia” w Radomiu na wystawę dzieł Wojciecha Fangora. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem jego twórczości. 

 

 

 

40 URODZINY

 

Dzisiaj (27.06.2018) nasz uczestnik obchodził 40-ste urodziny. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni na kawałek pysznego tortu, wszyscy uczestnicy wraz z pracownikami złożyli życzenia jubilatowi oraz zaśpiewali 100 lat. Jeszcze raz życzymy Ci Irku, aby w twoim życiu zawsze panowała radość. 100 lat


 

 

BIWAK W CENTRUM SPORTU I REKREACJI W KOZIENICACH

 

Od 18 czerwca do 20 czerwca z naszymi uczestnikami wybraliśmy się na biwak do Centrum Sportu i Rekreacji w Kozienicach. Była piękna słoneczna pogoda, piękne widoki. W czasie rozgrywek w bilarda odkryliśmy nowe talenty niektórych uczestników. Nie zabrakło oczywiście zaprzyjaźnionych nam uczestników oraz opiekunów ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Białej Podlaskiej. Wieczorami wspólnie grillowaliśmy oraz tańczyliśmy „pod sosenką”. Razem również dopingowaliśmy naszą reprezentację podczas meczu z Senegalem na Mistrzostwach Świata w Moskwie. Serdecznie pozdrawiamy :D 

 

 

 

"DZIEŃ RODZINY"

 

15.06.2018 zostaliśmy zaproszeni na „Dzień rodziny” do stowarzyszenia „Budujemy Przystań”. Uczestniczyliśmy w akademii - zorganizowanej przez uczniów stowarzyszenia, oglądaliśmy występy artystyczne oraz jedna z naszych uczestniczek po raz kolejny podzieliła się swoim pięknym głosem na scenie. Następnie zostaliśmy zaproszeni do korzystania z dostępnych atrakcji i poczęstunku. Serdecznie dziękujemy organizatorom i pozdrawiamy J

 

 

"MOC NATURY"

 HENRY MOORE W POLSCE

 

21.06.2018 wybraliśmy się do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, na wystawę "Moc natury" aut. Henry'ego Mooore'a. Oprowadzała nas pani Urszula Kaszewska, którą serdecznie pozdrawiamy :)

 

 

XV Radomskie Dni Godności

 

07.06.2018 odbył się pierwszy dzień Radomskich Dni Godności. Tradycją stał się fakt, że Radomskie Dni Godności rozpoczynają się mszą świętą oraz przemarszem korowodu integracyjnego ulicą Żeromskiego na Plac Corazziego. Przedstawiciele władz miejskich wręczyli symboliczny klucz do bram miasta wytypowanym środowiskom osób niepełnosprawnych. Po części oficjalnej odbyły się integracyjne występy artystyczne oraz kiermasz prac osób niepełnosprawnych.

Z naszymi uczestnikami braliśmy udział we Mszy Świętej w Kościele św. Jana Chrzciciela oraz przemarszu z kościoła na Plac Corazziego, gdzie odbywały się główne obchody  z innymi osobami niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami. Mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje artystyczne osób niepełnosprawnych z różnych placówek oraz sami przedstawić rękodzieła, wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Wisienką na torcie było wręczenie medali za aktywne uczestnictwo w tak ważnym wydarzeniu jakim jest Marsz Godności osób niepełnosprawnych. Wśród nagrodzonych osób była również dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy na ulicy Dzierzkowskiej 9- pani Izabela Gmur.

 

 

 

Festyn Rodzinny

 

Zostaliśmy zaproszeni na festyn rodzinny do Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych, który odbył się w środę 06.06.2018 roku. Jedna z naszych uczestniczek- Małgorzata Pietralska podzieliła się swoim talentem muzycznym z uczestnikami festynu. Została bardzo serdecznie powitana gromkimi brawami. Wystąpił również wokalista oraz nasz terapeuta – Paweł Mosiołek, który zaśpiewał swoje autorskie piosenki i porwał publiczność do zabawy. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie. :)

 

 

 

Konarski dla Dawida

 

30 maja był dniem bardzo wyjątkowym. Dlaczego? Odbył się festyn charytytatywny „Konarski dla Dawida” w parku imienia Tadeusza Kościuszki w Radomiu, na który zostaliśmy zaproszeni. Obejrzeliśmy wiele występów młodych artystów, którzy brali udział w konkursie wokalnym. Jednym z oceniających był nasz terapeuta – Paweł Mosiołek. Nie zabrakło również naszej artystki – Małgorzaty Pietralskiej oraz jej pięknego głosu na scenie. Każdy z występów był piękny i poruszył nasze serca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom z całego serca.

 

 

 

Wycieczka do Kazimierza

29.05.2018 wybraliśmy się na wycieczkę do Kazimierza. Bez okazji, tak, aby sobie połazić, popatrzeć na piękne widoczki, zjeść coś dobrego i ogólnie dobrze się bawić :)

 

 

 

"W poszukiwaniu piękna"

Dnia 24.05.2018 odwiedziliśmy wystawę w muzeum im. Jacka Malczewskiego pt. "W poszukiwaniu piękna". Oglądaliśmy dzieła z nurtu surrealistycznego, realistycznego oraz realistycznego magicznego. Cały wernisaż był bardzo urokliwy oraz magiczny.

 

  

 

 

Przegląd twórczości osób niepełnosprawnych "Cudowne Ogrody" w Kowali

 

Dnia 23.05.2018 odbył się przegląd twórczości patriotycznej osób niepełnosprawnych pt. "Cudowne Ogrody"-organizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali. Nasze dwie uczestniczki prezentowały utwory wokalne tj. "Biały krzyż" oraz "Przybyli ułani".

 

  

 

 

Wystawa "Sięgnij po sukces"

Dnia 11.05.2018 r. od godziny 9.00-14.00 w siedzibie ZUS przy ul. Czachowskiego 21, w ramach dnia osób z niepełnosprawnością pt. "Sięgnij po sukces", zaprezentowaliśmy prace naszych uczestników:

 

 

 

Pierwszy wiosenny grill

 

Przyszła wiosna, w końcu ciepło się zrobiło i mimo, że majówki jeszcze nie ma, to my już rozpoczęliśmy sezon grillowy pysznym chlebkiem i kiełbaską. :D

 

 

 

Spotkanie Wielkanocne

 

Aby był to czas uroczy,

życzymy miłej Wielkanocy.

Aby zdrowie dopisało

i jajeczko smakowało.

Aby szynka nie tuczyła,

atmosfera była miła.

Niech tradycja wodę leje,

a zajączek niech się śmieje!

Pozytywnym akcentem rozpoczęliśmy święta Wielkiej Nocy. Nasi uczestnicy zaprezentowali sztukę pt. "Tradycje Wielkanocne". Po zakończeniu występu artystycznego uczestnicy, pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli przy wielkanocnym stole. 

 

 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu

 

 

„Nasz czas urodził pomysł dzieła plastycznego, które może nic nie wyrażać. Ale wiemy, że to jest niemożliwe, bo człowiek myślący dźwiga wszystko w sobie jak akumulator i wypełnia wszystkie miejsca puste swoją własną treścią. Tak więc posiadanie jakiejś określonej idei i chęć jej przekazania uważam za sprawę podstawową. Zaś sprawy formy interesują mnie o tyle, o ile służą do jej wyrażania”.
Jan Berdyszak

 

Grupa uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy zwiedzała wystawę Jana Berdyszaka. Oprowadzał nas Mariusz Jończy, z którym jesteśmy zaprzyjaźnieni od lat. <3

 

 

 

 

Kiermasz Wielkanocny

W dniu 23.03.2018 odbył się kiermasz Wielkanocny w Radomiu na placu Corazziego. Od godziny 14:00 do 20:00 prezentowaliśmy prace naszych uczestników. Pomimo niesprzyjającej pogody, to i tak przyszło dużo osób - co świadczyło o wysokim zainteresowaniu tym wydarzeniem.

 

 

 

Pierwszy dzień wiosny

Mimo, że na dworze jeszcze zimno, a wiosna się rozpoczęła - mieliśmy zaszczyt ogrzać uczniów z X LO im. Stanisława Konarskiego z oddziałami integracyjnymi Radom przedstawieniem pt. "Zakochani są wśród nas", z okazji pierwszego dnia wiosny oraz oczywiście dnia wagarowicza.

Nasi uczestnicy zaprezentowali pantomimę. Zaśpiewała też jedna z uczestniczek - Małgosia (laureatka Albertiany 2018), jak również terapeuta Paweł Mosiołek, który przygotowywał uczestników do występu oraz zaprezentował autorskie utwory w tym "Nie dla czasu" na prośbę grona pedagogicznego i uczniów.

 

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez młodzież oraz kadrę, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Ogólnopolska Gala Finałowa "Albertiana 2018" Kraków

Dnia 19 marca 2018 odbył się Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzyczny Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Pomysłodawczynią projektu jest Anna Dymna. Finałowa gala „Albertiany” odbyła się na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Małgorzata Pietralska - uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Dzierzkowskiej 9 w Radomiu, przeszła przez kilka etapów konkursu i wyśpiewała sobie 7 lutego 2018 roku pierwsze miejsce w Zgierzu, a tym samym występ na gali finałowej w Krakowie. Wokalistka zaśpiewała "Małe tęsknoty" z repertuaru Krystyny Prońko przy akompaniamencie terapeuty - Pawła Mosiołka.  Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania krótkiego fragmentu wideo z tego wydarzenia oraz zdjęć.

Media:

Radio Plus Radom https://radioplus.com.pl/radom/radomianka-wystapila-w-finale-albertiany-29381

Co za dzień:  http://www.cozadzien.pl/kultura/radomianka-zaspiewala-na-gali-albertiana-w-krakowie/45969

You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=j_PtwUHMkAs

 

 

 Przygotowania do kiermaszu Wielkanocnego

 W dniu 23.03.2018 odbędzie się kiermasz wielkanocny w Radomiu na placu Corazziego. Będzie dużo jaj, kurczaczków oraz baranków stworzonych przez uczestników naszego domu w ramach terapii. Na zdjęciach przygotowania do tego wydarzenia wciąż trwają. :)

Serdecznie zapraszamy na stoisko numer 16

 

  

Dzień kobiet 08.03.2018

 Dzień Kobiet w naszym domu zaczął się bardzo miło :) Wszyscy zostaliśmy zaproszeni do pizzerii "Wyśmienita" na pachnącą pizzę z pieca. Żadna kobieta w naszym domu nie została pominięta, nawet panowie skorzystali z okazji i wybrali się z nami do restauracji :)


 

 

 Zabawa karnawałowo-walentynkowa

 

W dniu 13.02.2018 odbyła się zabawa karnawałowo-walentynkowa. Odwiedzili nas goście z innych ośrodków:

-Dom Pomocy Społecznej przy ul. Zofii Holszańskiej 13 w Radomiu

-Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Łaziskach 

- Dom Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz świetną zabawę! :D

 

 

Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Albertiana w Zgierzu 07.02.2018

Pragniemy podzielić się ogromną radością :-) Uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy - Małgorzata Pietralska - zakwalifikowała się podczas preselekcji audio-wizualnej i została zaproszona do Zgierza, gdzie na żywo zaprezentowała utwór z repertuaru Krystyny Prońko „Małe tęsknoty”. Małgorzata Pietralska zajęła pierwsze miejsce w kategorii – soliści. Otrzymała nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim statuetkę Albertiana 2018, jak również dyplom i bilet wstępu na scenę teatru imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie na koncercie galowym zaplanowanym na dzień 19 marca 2018 o godzinie 10. Wtedy podczas obecności Anny Dymnej oraz innych artystów będzie reprezentować jeden z pięciu regionów Polski jako jedna z najlepszych. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Małgosię, życząc jej dalszych sukcesów i wiary w siebie. 

  

  

 Zabawa karnawałowa w Środowiskowym Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej.

07.02.2018 grupa uczestników wraz z terapeutami wybrała się na zabawę karnawałową do Białej Podlaskiej. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek, a następnie na parkiet. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, czego na pewno nie zabrakło!

 

 

 

Zabawa karnawałowa w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Zofii Holszańskiej 13 w Radomiu

Uczestnicy Domu Pomocy Społecznej  przy ul. Zofii Holszańskiej 13 w Radomiu zaprosili nas na zabawę karnawałową w rytm tanecznej muzyki.  Nikogo nie trzeba było namawiać do tańca, parkiet wypełnił się już po pierwszych dźwiękach muzyki.

 

 

 

 

 Wystawa "Mała nadzieja to ta, która wciąż się zaczyna" - 13.12.2017

 

 

 Zabawa Andrzejkowa w Ośrodku - 25.11.2016

Jesteśmy ludźmi z natury pogodnymi. Lubimy się bawić, tańczyć, śpiewać... Na dworze plucha, zimno, a u nas wesoło. Zabawa Andrzejkowa w swoim gronie, ale równie udana jak w Pionkach.

 

Zabawa Andrzejkowa w Pionkach - 23.11.2016

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach zaprosili nas na Zabawę Andrzejkową organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Pionkach. Jak zawsze bawiliśmy się świetnie! Powietrze w sali balowej było rozedrgane od tańca, co widać na naszych przymglonych zdjęciach.

 

 

 

 

Wycieczka Bystra Podhalańska - Rabka - Kraków  9-10.11.2016

 W dniach 9-10 listopada 2016 roku odbyła się dwudniowa wycieczka do Krakowa i okolic. Na szlaku naszej podróży było wiele ciekawych miejsc. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy atrakcje turystyczne Krakowa: Wawel, Muzeum Figur Woskowych oraz Rynek z przepięknymi Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Po pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na nocleg do Bystrej Podhalańskiej, gdzie dzięki uprzejmości sióstr zakonnych, nocowaliśmy nieodpłatnie w Domu Rekolekcyjnym Służby Liturgicznej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej "Maksymilianum". Drugi dzień naszej wyprawy to miejscowość uzdrowiskowa - Rabka. Tutaj oddychaliśmy głęboko zwiedzając Tężnię Solankową i spacerując po Parku Zdrojowym. 

 

 

 

 

Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych 26.10.2016

Dnia 26 października 2016 roku w Radomiu odbył się Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Zaznaczyliśmy swoją obecność na tym przeglądzie prezentując przedstawienie teatralne pt. "O rybaku i złotej rybce". Przygotowywaliśmy się do występu przez kilka miesięcy. Scenografia, kostiumy, rekwizyty to wszystko nasze dzieło, ale najwięcej czasu i serca włożyliśmy w kreacje odgrywanych postaci. Sami oceńcie jak nam poszło... Tutaj relacja z występu-kliknij link https://youtu.be/q7zXrqdoDPI

 

 

 Wizyta w Piekarni nr 7 PSS "Społem" przy ul. 11-go Listopada 12.10.2016

Dnia 12 października odwiedziliśmy Piekarnię nr 7 PSS "Społem" w Radomiu. W czasie spotkania zapoznaliśmy się z technologią wyrobu pieczywa. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym procesie produkcji, od zaczynu drożdżowego, aż po gotowy wypiek. Samodzielnie wykonane przez nas bułeczki i chleb smakowały podwójnie. Było to dla nas niezapomniane doświadczenie. Dziękujemy Pracownikom piekarni za super lekcję!

 

 

 Wizyta w Domu Pomocy Społecznej 30.06.2015

 

Nasze Pracownie

 

 

Otwarcie placówki 15.10.2014

 -